Skąd wziąć pieniądze na remont? Cz. I

skąd wziąć pieniądze na remont

Pieniądze na remont to zmora każdego, kto takowy chciałby przeprowadzić. Zazwyczaj bowiem oszczędności nie starczają na pokrycie wszystkich wydatków, zaś w głowie brak pomysłów na dofinansowanie dodatkowe. Przyjrzyjmy się więc, jak sobie z tym poradzić.

Dość częstym sposobem jest pożyczka gotówkowa, albowiem nie wymaga zbyt wielu formalności, jest szybka i nie wiąże się ze wpisem hipoteki, która obciąży nieruchomość. Z drugiej strony jej wysokie oprocentowanie potrafi zniechęcić.

Drugi wariant to nieruchomość, na której można ustanowić hipotekę, co umożliwia zaciągnięcie kredytu hipotecznego na jej remont. Tu już wymagane są jednak bardziej zawiłe i skomplikowane formalności, wiążące się na przykład z koniecznością dostarczenia dokumentów nt. prawa własności i kosztorysu planowanych prac remontowych, aczkolwiek w zamian otrzymamy o wiele niższe oprocentowanie od oprocentowania pożyczki gotówkowej, a ponadto dłuższy czas spłaty i tym samym niższą ratę. Jest niemniej pewien mankament, ponieważ kredyt na remont wymaga rozliczenia się z bankiem z przeprowadzonych prac, potwierdzanych m. in. przez zdjęcia.

Koniec części pierwszej.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *