Prysznic – jaki wybrać ?

Wyposażenie łazienki w poszczególne element jest bardzo ważne. Łazienka musi być przede wszystkim komfortowa – wygodna w użytkowaniu. Łazienki to zazwyczaj małe i ciemne pomieszczenia w związku z czym warto zadbać o odpowiednie oświetlenie oraz rozsądne zagospodarowanie miejsca; w końcu musimy w niej zmieścić pralkę, umywalkę i kabinę prysznicową, nie wspominając o szafkach, półkach na kosmetyki, czy wannie.

Przy małych łazienkach rozsądniejszym rozwiązaniem będzie montaż prysznica zamiast wanny. Prysznice mają wiele zalet. Kąpiel pod prysznicem nie zajmuje wiele czasu, i jest dużo wygodniejsza.

Sa jednak osoby, które bardzo lubią kąpiele w wannie – przynajmniej od czasu do czasu. W takim wypadku, dobrym pomysłem jest montaż urządzenia 2w1 – wanny z prysznicem.

W jednym i drugim wypadku, należy zdecydować o tym, jaki prysznic wybrać. Wbrew pozorom nie jest to błaha decyzja. Należy zastanowić się jakie prysznice, będą najwygodniejsze dla nas.

Prysznice występują między innymi w postaci deszczownicy, kolumny natryskowej, bądź natrysku przesuwanego.

Deszczownica jest bardzo wygodnym urządzeniem – talerze deszczownic są zazwyczaj szerokie w związku z czym opada z niego szeroki strumień wody. Decydując się na deszczownice, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości talerza.

deszczownica

Nie każdemu jednak deszczownica może odpowiadać. Niektórzy nie lubią odczucia wody spływającej po twarzy. Jednak deszczownica w większości przypadków nie odpowiada paniom – nie każda kobieta myje włosy codziennie i nie ma potrzeby ich moczenia, podczas kąpieli. A strumień wody spadający z deszczownicy, spada w prostej linii na dół, więc nie ma możliwości, by woda z deszczownicy nie zamoczyła również włosów.

 

W takim wypadku, lepszym rozwiązaniem będzie natrysk przesuwany – z regulacją wysokości. Taki natrysk jest łatwy w montażu – może być zamontowany bez problemu zarówno nad wanną, jak i w kabinie prysznicowej. Dzięki regulacji można umyć włosy i ciało, można też ominąć okolicę głowy i włosów.

 

Jednakże najlepszym rozwiązaniem jest po prostu montaż kolumny natryskowej – z deszczownicą oraz natryskiem przesuwnym. Takie urządzenie pozwoli na wybór sposobu w jaki ma spadać woda. Kolumna natryskowa to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy z łazienki korzystają różne osoby i każdy może brać prysznic tak jak lubi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *