Programy do aranżacji wnętrz

aranżacja wnętrz

 
Rzadko kiedy zdarza się, że przychodzi do mnie klient, który naprawdę wie czego chce. Nie mówię tu o podaniu dokładnego projektu aranżacji – od tego jestem ja – ale o jakąś wstępną wizję, przede wszystkim jeśli chodzi o wymiary i rodzaj mebli. Właśnie dlatego postanowiłem przedstawić trzy programy, z których chętnie korzystam w celu planowania przestrzeni do umeblowania, a które każdy z Was może ściągnąć (legalnie i za darmo!) już teraz.

Meble CAD platforma

Aplikacja autorstwa serwisu meble.pl, która nie wymaga żadnych umiejętności aranżacynych. Po prostu włączamy i intuicyjnie projektujemy oraz urządzamy wnętrza, czy to łazienki, czy to kuchni, czy każde inne. Wszystko odbywa się podstawie wymiarów i lokalizacji okien oraz drzwi, i chociaż nie cieszy się jakąś wielką dokładnością, pozwala na stworzenie projektu stanowiącego podstawę do rozmów z projektantem.

Ikea Home Planner

Program dla klientów Ikei, którym możemy zaaranżować kuchnię, sypialnię lub biuro. Działa w dwu- i trójwymiarze, posiada bogatą bazę wyposażenia (ale niestety tylko z Ikei), daje możliwość wydrukowania projektu i posiada bazę projektów-inspiracji, czyli już gotowych aranżacji.

VoxBox

Z tych trzech najdokładniejszy (pozwala min. na zaprojektowanie skosów), trójwymiarowy i z możliwością wydruku. Niestety też najmniej intuicyjny.

To tylko kilka przykładów, których mógłbym tu mnożyć i mnożyć, tym bardziej że powyższe nie są doskonałe (chociaż wg. mnie i tak jedne z najlepszych wśród darmowych), a konkuruje zeń cała gama płatnego softu.

Comments
  1. Janek
  2. Bidżys

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *