Pomysł na… tradycyjne wnętrze

meble drewniane

 
Wszechobecna nowoczesność to koszmar biur projektowych. Niemal wszyscy, niemal zawsze i niemal wszędzie stawiają na nowoczesne trendy, podczas gdy tradycjonalizm aranżacyjny odchodzi gdzieś w bok. Odchodzi ku mojemu zasmuceniu, ponieważ akurat ja należę do tego ginącego gatunku, który umiłował i dalej miłuje stary, dobry, polski nurt, więc oto kilka pomysłów, dzięki którym Twoje wnętrze nabierze raczej takiego, a nie „innowacyjnego” i „nowatorskiego” charakteru.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Najlepiej w tradycyjnym

Do tradycyjnego salonu sprawdzi się cegła, najlepiej biała, która stworzy kontrast kolorystyczny z drewnianymi meblami i np. czerwoną sofą. Ściana nie powinna być ozdabiana jakimiś wielkimi gablotami, wystarczy kilka prostych obrazeczków, fotografii rodzinnych itd. Ukłonem w stronę aranżacyjnych „modernistów” może być delikatne podświetlenie na sufitach.
Tradycyjna kuchnia jest „pełna”, tj. stanowi kontrast dla kuchni nowoczesnej, gdzie wszystko jest pochowane w szafkach. Osobiście lubię wieszaki na kubki i noże, kwiatki, szyby w szafkach z kawą i herbatą, i dopasowanie kolorystyczne do salonu. Świetnie wygląda też zamienienie dwóch wielkich szuflad na sześć mniejszych – każdy stonowany, ale liczebniejszy drobiazg ożywi bowiem kuchnię i nada jej „duszę”.

Tradycyjna łazienka powinna posiadać natomiast jakieś drewniane motywy, duże lustro oraz wannę – jeżeli jest dużo przestrzeni – lub przeźroczystą kabinę prysznicową, która zwiększy wrażenia przestrzenne w przypadku jej braku. Tak jak w każdy innym pomieszczeniu – warto weń również zadbać o dodatki, takie jak np. jakieś wymyślne wieszaki na ręczniki itd.

Comments
  1. darek37
  2. Gogoł
  3. Krzyś

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *