Pomysł na… tradycyjne wnętrze

meble drewniane

 
Wszechobecna nowoczesność to koszmar biur projektowych. Niemal wszyscy, niemal zawsze i niemal wszędzie stawiają na nowoczesne trendy, podczas gdy tradycjonalizm aranżacyjny odchodzi gdzieś w bok. Odchodzi ku mojemu zasmuceniu, ponieważ akurat ja należę do tego ginącego gatunku, który umiłował i dalej miłuje stary, dobry, polski nurt, więc oto kilka pomysłów, dzięki którym Twoje wnętrze nabierze raczej takiego, a nie „innowacyjnego” i „nowatorskiego” charakteru.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Najlepiej w tradycyjnym

Do tradycyjnego salonu sprawdzi się cegła, najlepiej biała, która stworzy kontrast kolorystyczny z drewnianymi meblami i np. czerwoną sofą. Ściana nie powinna być ozdabiana jakimiś wielkimi gablotami, wystarczy kilka prostych obrazeczków, fotografii rodzinnych itd. Ukłonem w stronę aranżacyjnych „modernistów” może być delikatne podświetlenie na sufitach.
Tradycyjna kuchnia jest „pełna”, tj. stanowi kontrast dla kuchni nowoczesnej, gdzie wszystko jest pochowane w szafkach. Osobiście lubię wieszaki na kubki i noże, kwiatki, szyby w szafkach z kawą i herbatą, i dopasowanie kolorystyczne do salonu. Świetnie wygląda też zamienienie dwóch wielkich szuflad na sześć mniejszych – każdy stonowany, ale liczebniejszy drobiazg ożywi bowiem kuchnię i nada jej „duszę”.

Tradycyjna łazienka powinna posiadać natomiast jakieś drewniane motywy, duże lustro oraz wannę – jeżeli jest dużo przestrzeni – lub przeźroczystą kabinę prysznicową, która zwiększy wrażenia przestrzenne w przypadku jej braku. Tak jak w każdy innym pomieszczeniu – warto weń również zadbać o dodatki, takie jak np. jakieś wymyślne wieszaki na ręczniki itd.

Comments
  1. darek37
  2. Gogoł
  3. Krzyś

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *