Pomysł na… nudne mieszkanie

nudne mieszkanie

Kolejny trudny dzień w pracy. Zmęczeni, a nawet zmordowani stajemy u progu mieszkania i cóż widzimy? A no mieszkanie, znowu to nasze mieszkanie, które… no właśnie, które nie wzbudza w nas żadnych emocji. Stajemy u progu mieszkania zwyczajnego, znanego nam na wylot, oglądanego bez iskry, bez świeżości, bez żadnego zachwytu. Stajemy u progu mieszkania, w którym zamiast się odprężyć, nie dzieje się po prostu nic.

Jakie jest na to remedium? Jak ożywić nudne mieszkanie? Oto kilka propozycji:

  1. Nudne mieszkanie odświeżymy jakimś ciekawym meblem. Nie musi to być od razu szafa czy nowe łóżko, ale np. jakiś wygodny fotel, a może dwa, bujane? Dzięki takim dodatkom, a tym bardziej dodatkom praktycznym, przestrzeń wokół nas zaraz nabierze utraconego charakteru.
  2. Aranżacja zyska również na jakimś ciekawym antyku. Rzeźby, zegary – tyle tego jest w sklepach antykom poświęconych, że aż żal nie skorzystać, tym bardziej że taki ciekawy „gadżet” może całkowicie zdeterminować odbiór danego, dotychczas nudnego pomieszczenia, i uczynić zeń pomieszczenie zachęcające do nieustannego w nim przebywania.
  3. Nie trzeba być miłośnikiem sztuki, żeby wiedzieć, że to właśnie ona nadaje tzw. duszy, tak samo zresztą jak kilka roślinek, więc może i w tę, delikatną, bo delikatną, ale jednak stronę zmian pójść?
  4. Bardziej radykalnym rozwiązaniem jest zmiana stylu dekoracji w całym mieszkaniu, ew. w jednym pomieszczeniu. Można postawić na egzotykę czy klimat indyjski, kupić w oparciu o to szereg akcesoriów i dokonać pełnej metamorfozy. Ba, można też postawić na takie zmiany na przełomie każdego sezonu, a wtedy nasze mieszkanie zawsze będzie dla nas nowe.

Porady te – choć drobne i pozornie nieznaczące – pomogą nam zupełnie inaczej spojrzeć na te bądź co bądź kochane cztery kąty, zatem do dzieła! Małymi kroczkami do celu.

Comments
  1. eye-shadoow
    • admin

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *