Pomysł na… naturalne środki czystości

tanie środki czystości
 
Środki czystości to spory wydatek, dlatego dziś prezentujemy szereg „przepisów” na takowe w wydaniu naturalnym, a więc i tańszym.

1. Płyn do mycia szyb i luster – do ośmiu szklanek wody i jednej octu dodajemy jedną płynną glicerynę, dzięki której nie będzie osadzania kurzu. Wszystko należy solidnie i stosunkowo długo wymieszać, dodając do tego rozpylacz. Jeśli mycie będzie powodowało smugi, lustro lub okno wystarczy przetrzeć gazetą.

2. Płyn do szafek – do szklanki wody destylowanej dodajemy nieco czystego alkoholu, troszkę kropel płynu do mycia naczyń i troszkę olejku zapachowego. Wszystko dokładnie mieszamy i dodajemy do butelki po Ciff lub innym płynie – spryskiwaczu.

3. Płyn do polerowania mebli – litr oliwy z oliwek należy zmieszać ze szklanką soku cytrynowego, a następnie wetrzeć w meble i przetrzeć suchą szmatką.

4. Usuwacz do kamienia – do szklanki wody wsypujemy 2 łyżeczki soli i szklankę octu jabłkowego. Taką mieszanką polewamy miejsca z kamieniem i zostawiamy je na kilka dobrych godzin (najlepiej 8 lub 12). Ślad spłukujemy zimną wodą.

5. Płyn dezynfekujący – do litra wody wlewamy dwadzieścia kropli z wyciągu grejpfrutowego, a dokładnie z nasion tegoż owocu. Całość dokładnie wymieszać i wlać do rozpylacza.

Tanio, prosto, szybko i przyjemnie – powodzenia. Jeżeli zaś macie jakieś swoje propozycje, zachęcam do pisania w komentarzach. Skoro bowiem mamy do dyspozycji tak wiele naturalnych rozwiązań, po co przepłacać z ich droższymi wersjami?

Powiązane wpisy

1. Zróbmy TO w… łazience
2. Pomysł na… zbędne graty

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *