Pomysł na… naturalne środki czystości

tanie środki czystości
 
Środki czystości to spory wydatek, dlatego dziś prezentujemy szereg „przepisów” na takowe w wydaniu naturalnym, a więc i tańszym.

1. Płyn do mycia szyb i luster – do ośmiu szklanek wody i jednej octu dodajemy jedną płynną glicerynę, dzięki której nie będzie osadzania kurzu. Wszystko należy solidnie i stosunkowo długo wymieszać, dodając do tego rozpylacz. Jeśli mycie będzie powodowało smugi, lustro lub okno wystarczy przetrzeć gazetą.

2. Płyn do szafek – do szklanki wody destylowanej dodajemy nieco czystego alkoholu, troszkę kropel płynu do mycia naczyń i troszkę olejku zapachowego. Wszystko dokładnie mieszamy i dodajemy do butelki po Ciff lub innym płynie – spryskiwaczu.

3. Płyn do polerowania mebli – litr oliwy z oliwek należy zmieszać ze szklanką soku cytrynowego, a następnie wetrzeć w meble i przetrzeć suchą szmatką.

4. Usuwacz do kamienia – do szklanki wody wsypujemy 2 łyżeczki soli i szklankę octu jabłkowego. Taką mieszanką polewamy miejsca z kamieniem i zostawiamy je na kilka dobrych godzin (najlepiej 8 lub 12). Ślad spłukujemy zimną wodą.

5. Płyn dezynfekujący – do litra wody wlewamy dwadzieścia kropli z wyciągu grejpfrutowego, a dokładnie z nasion tegoż owocu. Całość dokładnie wymieszać i wlać do rozpylacza.

Tanio, prosto, szybko i przyjemnie – powodzenia. Jeżeli zaś macie jakieś swoje propozycje, zachęcam do pisania w komentarzach. Skoro bowiem mamy do dyspozycji tak wiele naturalnych rozwiązań, po co przepłacać z ich droższymi wersjami?

Powiązane wpisy

1. Zróbmy TO w… łazience
2. Pomysł na… zbędne graty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *