Meble dla prezydenta

meble prezydenckie

Prezydenckie rezydencje są wyposażone w meble najwyższej klasy, więc od razu nasuwa się pytanie: skąd one są i kto je robi? Czy robią je wielkie koncerny meblowe, czy też może – jak słynne buty papieskie – jakiś nieznany, ale rzetelny specjalista z mniejszej wioski, który zna się na swym fachu?

Otóż prawda leży bliżej odpowiedzi nr. 2, ponieważ meblami prezydenckimi zajmują się utalentowani rzemieślnicy z mniejszych firm, którzy zazwyczaj wygrywają właściwie wszystkie przetargi na meble do kancelarii i nie ma tu znaczenia, która opcja polityczna „okupuje” w danym momencie tenże urząd. Dlaczego jednak nie wielkie firmy specjalistyczne, a właśnie rzemieślnicy?

Otóż mniejsze zakłady wyróżniają się większą elastycznością, w tym oczywiście pod względem surowców, a jeśli chodzi o nie, polska Kancelaria Prezydencka miewa naprawdę spore wymagania (vide drewno syberyjskie). Tym lepiej zatem, że małe firmy mogą się wykazać i zaistnieć jako konkurent dla wielkich molochów, a tym samym nie dziwota, że i na nadchodzące wybory mniejsze zakłady rzemieślnicze już zacierają ręce.

Powiązane wpisy

1. Jak zarobić na projektowaniu mebli?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *