Meble dla prezydenta

meble prezydenckie

Prezydenckie rezydencje są wyposażone w meble najwyższej klasy, więc od razu nasuwa się pytanie: skąd one są i kto je robi? Czy robią je wielkie koncerny meblowe, czy też może – jak słynne buty papieskie – jakiś nieznany, ale rzetelny specjalista z mniejszej wioski, który zna się na swym fachu?

Otóż prawda leży bliżej odpowiedzi nr. 2, ponieważ meblami prezydenckimi zajmują się utalentowani rzemieślnicy z mniejszych firm, którzy zazwyczaj wygrywają właściwie wszystkie przetargi na meble do kancelarii i nie ma tu znaczenia, która opcja polityczna „okupuje” w danym momencie tenże urząd. Dlaczego jednak nie wielkie firmy specjalistyczne, a właśnie rzemieślnicy?

Otóż mniejsze zakłady wyróżniają się większą elastycznością, w tym oczywiście pod względem surowców, a jeśli chodzi o nie, polska Kancelaria Prezydencka miewa naprawdę spore wymagania (vide drewno syberyjskie). Tym lepiej zatem, że małe firmy mogą się wykazać i zaistnieć jako konkurent dla wielkich molochów, a tym samym nie dziwota, że i na nadchodzące wybory mniejsze zakłady rzemieślnicze już zacierają ręce.

Powiązane wpisy

1. Jak zarobić na projektowaniu mebli?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *