Jak zarobić na projektowaniu mebli?

jak zarobić na meblach

Czy da się zarobić na meblach? A jeśli tak, to jak? A jeśli tak, to na jakich – drewnianych? Metalowych?

Piotr Voelkel na pytanie, czy lepiej zarabiać na kanapach, czy na meblach drewnianych, odpowiedział kiedyś: „na emocjach”. Dziś – patrząc na polską branżę meblową – trudno się z tym nie zrobić, bo i Voelkel, i większość projektantów mebli to nie tylko ludzie skoncentrowani na stylu i modzie, ale czerpiący też całymi garściami z psychologii i antropologii. Aby bowiem meble przynosiły zysk, muszą stanowić wartość w wymiarze psychologicznym.

Co to jednak znaczy? Znaczy to, że najwięcej zarabiają projekty pozwalające klientom na autokreację, zapewniają duży stopień indywidualności i tym samym umożliwiają łatwą oraz dostosowaną do osobistych oczekiwań Klienta aranżację. Innymi słowy Meble powinny zawierać w sobie emocje i pod tym kątem powinno się projektować ich funkcjonalność, bo to potrzeby psychologiczne, a nie estetyczne, stanowią dziś obiekt zainteresowań klienteli meblowej. Przykład? Łóżko z baldachimem od Voelkla, który to baldachim można modyfikować na różne sposoby – w zależności od okazji czy nastroju.

Jeżeli więc interesuje nas projektowanie mebli, musimy być nie tylko wnikliwymi obserwatorami mody i praktykami koncentrującymi się na funkcjonalności, ale także dobrymi psychologami, antropologami i humanistami.

Comments
 1. Agnieszka
  • admin
   • Jagodowa Małpka
    • admin
     • admin
 2. Jagodowa Małpka
 3. Mary
 4. Julia
 5. MarekM
  • admin

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *