Jak zacieśnić więzy z bliskimi? Udajmy się na wyspę!

blaty kuchenne

Kuchnia z wyspą to widok znany raczej z amerykańskich serialów i filmów, kojarzący się z dużymi przestrzeniami i kosztownymi aranżacjami, ale dobrze byłoby tę tendencję i sposób myślenia obalić. Dlaczego? Otóż wyspy lub ew. półwyspy są już stosowane coraz częściej w aranżacjach mniejszych kuchni, a jest tak, ponieważ nie tylko dobrze wyglądają, ale też zacieśniają więzy rodzinne i czynią z kuchni miejsce wspólnych spotkań.

Warunek wyspy w kuchni jest jak zawsze jeden – dobry projekt, toteż dziś prezentujemy kilka porad z tym związanych. I tak oto w pierwszej kolejności należy zająć się wspomnianym rozmiarem, a także odpowiednim usytuowaniem, bo tak naprawdę nie wystarczy „walnąć” wyspy na środku i być zadowolonym, ale trzeba uwzględnić komunikację w każdej stronie kuchni i w pomieszczeniach z nią sąsiadujących. W związku z tym nie ma mowy, aby postawić wyspę w przejściach, zbyt blisko drzwi, szafek, piekarnika czy lodówki, przy czym założenie generalne jest jeszcze łatwiejsze: wyspa po prostu nie może kolidować w normalnym korzystaniu z kuchni, salonu i innych pomieszczeń, toteż nawet pomimo niej, swoboda podczas poruszania się po mieszkaniu MUSI zostać zachowana.

A co na wyspie?

Rozmiar wyspy powinien być dobierany nie tylko ze względu na to, aby się swobodnie poruszać, ale także ze względu na to, jakie urządzenia będą na niej obecne. Inne rozwiązanie nada się pod wyspę, gdzie są same blaty kuchenne i szafki, a inne np. dla zmywaka. Oczywiście i tu kolejna uwaga, bo jeśli już pojawi się zmywak, to powinno być miejsce wokół niego na brudne i czyste naczynia. To samo zresztą, jeśli chodzi o kuchenkę i inne elementy umieszczone na wyspie – a wszystko sprowadzone do powyższej zasady, że wyspa nie powinna utrudniać zwykłego korzystania z kuchni.

Zamiast stołu

Wyspa kuchenna ma tę zaletę, że można przy niej robić wspólne posiłki, korzystać z niej jak ze stołu (świetna w połączeniu z barowymi krzesłami), a także daje wiele możliwości aranżacyjnych. Warto więc o niej pomyśleć, tym bardziej dziś, w czasach, w których rodzina żyje ze sobą właściwie to tylko od posiłku do posiłku.

Powiązane wpisy

1. Pomysł na… zbędne graty
2. Pomysł na… tradycyjne wnętrze
3. Jak i gdzie kupić tanie meble?
4. Jak sprzedajemy samych siebie, czyli spamująca lodówka

Comments
  1. monika-lola
    • admin

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *