Beton architektoniczny jako materiał aranżacyjny

beton architektoniczny

Beton architektoniczny daje dużo możliwości projektowych i nie chodzi tu bynajmniej wyłącznie o kształt czy barwę, ale też o rozmiar czy fakturę. Największą jego zaletą jest jednak wytrzymałość, która przykładowe drewno przewyższa po wielokroć.

Wytrzymałość ta nie jest jednak wynikiem konieczności nieustannej pielęgnacji beton architektonicznego, a wręcz przeciwnie, albowiem konieczność ta w odniesieniu do betonu po prostu nie występuje i ma to szczególne znaczenie np. w przypadku stołów, których nie trzeba przesadnie pucować, aby cieszyć się ich wysokim poziomem czystości.

Beton architektoniczny cechuje się uniwersalnością, dlatego znajdzie zastosowanie we właściwie każdym typie mieszkania i dość tu powiedzieć, że komponuje się on świetnie i z drewnem, i ze szkłem, i z metalem, i ze skórą, i z wełną, i z wieloma, wieloma innymi rozwiązaniami, także naprawdę nie ma tu żadnych ograniczeń.

Zastosowanie betonu architektonicznego

Beton jest najczęściej stosowany w jadalniach i ogrodach, ale nie tylko, bo również i w łazienkach czy właściwie każdych innych pomieszczeniach, i nic w tym dziwnego, bo producenci coraz chętniej i częściej nań stawiają, zaś klienci coraz chętniej i częściej się nań decydują. Dość wspomnieć o zastosowaniu go zamiast płytek w łazience, w kominkach salonowych, jako blaty kuchenne i łazienkowe, jako umywalki czy wanny, a także – w wersji flexi – we wszystkim tym, czego nie ogranicza nasza wyobraźnia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *